MENU

produkty ansys

DISCOVERY Modeling 

Multifunkčné 3D modelovanie pre rýchlejšie technické výsledky

ANSYS Discovery je multifunkčná 3D modelová aplikácia poskytujúca efektívne riešenia bežných modelovacích úloh. Je stavaná na technológii priameho modelovania, preto Discovery odstraňuje geometrické problémy súvisiace s rôznymi 3D CAD operáciami, ako je návrh alebo koncepčné modelovanie, oprava konvertovaných CAD súborov, všeobecná deformácia modelov a kompletné úpravy modelov.

Nový spôsob 3D modelovania

Jedinečné používateľské rozhranie, modelová technológia a všestranná sada nástrojov v Discovery Vám umožňuje ľahko vytvárať a upravovať geometriu bez zložitosti spojenej s tradičnými CAD systémami. Pri práci s existujúcimi CAD modelmi môžete zmeniť a zjednodušiť geometriu pomocou automatizovaných, ľahko ovládateľných nástrojov. Discovery je ideálny pre inžinierov, ktorí nemajú čas na prácu s ťažkými CAD funkciami, ale chcú a potrebujú získať rýchle odpovede pomocou prehľadného 3D prostredia.

Jednoduchosť použitia

Technológia by mala pracovať pre vás a nie naopak, mala by uľahčiť vašu prácu, nie skomplikovať. Discovery Vám umožňuje vytvárať, upravovať alebo opravovať geometriu bez obáv. Prostredníctvom Discovery sa práca s 3D modelovacím softvérom stáva rýchlym, jednoduchým a flexibilným, nezávisiac od toho, v ktorom pracovnom procese softvér potrebujete. Dokáže importovať geometriu z rôznych CAD softvérov a následne ju rýchlo a jednoducho modifikovať pre potreby simulácie. Vďaka efektívnym príkazom a pracovným postupom môžu byť operácie, ktoré predtým trvali hodiny, dokončené v priebehu niekoľkých minút. Naučiť sa používať Discovery je ľahké – trvá len týždne namiesto mesiacov – dosiahnete tak návratnosť investície rýchlejšie, ako očakávate.


VYUŽITIE

Návrh a koncepčné modelovanie

Vytvárajte diely, zostavy a výkresy. Otvorte, opravte a upravte akýkoľvek CAD súbor. Technológia priameho modelovania Discovery je rýchlejšia, jednoduchšia a flexibilnejšia ako akýkoľvek iný 3D modelovací nástroj.

Reverzné inžinierstvo

Používajte intuitívne a výkonné nástroje na jednoduché alebo zložité očné povrchové úpravy, vytvárajte zložité diely alebo rýchlo a efektívne vytvárajte prípravky.

Simulácia a analýza

Zjednodušte modely za niekoľko minút namiesto hodín. Rýchlo upravujte, optimalizujte každý CAD súbor, aby ste znížili zložitosť a čas riešenia simulácie.

Model pre prípravu na výrobu

Pripravte modely a kroky na výrobu, maximalizujte čas obrábania. Upravte akýkoľvek súbor CAD, opravte poškodené alebo náročné súbory CAD a navrhujte prípravky a príslušenstvo rýchlejšie než kedykoľvek predtým.

3D tlač

Vytvorte akýkoľvek súbor pre 3D tlač. Analyzujte a opravte nevzhľadné alebo poškodené tvary, rýchlo vytvorte, upravte a pripravte optimalizované modely pre 3D tlač.

Návrh a výroba konštrukčných plechov

Navrhnite kryty, puzdra alebo ohrady a preveďte 3D súbor na rozloženie. Rýchle importovanie, jednoduché opravy rozložených plechov.

 

 

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI A VÝHODY

Rýchla tvorba geometrie

Discovery vyniká pri rýchlej tvorbe 3D geometrie. Zjednodušené nástroje a pracovné postupy zaručia v priebehu niekoľkých sekúnd vytvorenie hrubých konceptov, detailných návrhov, nástrojov alebo prípravkov, CAE súvislých geometrií alebo reverzného inžinierstva súboru STL do čistého 3D CAD modelu.

 

 

Práca so súbormi STL

V Discovery prostredníctvom pokročilých algoritmov a nástrojov na úpravu údajov môžete vyhľadávať, opravovať a optimalizovať súbory STL pre následné použitie, ako je 3D tlač a reverzné inžinierstvo.

Oprava modelu

Discovery obsahuje automatické nástroje, ktoré rýchlo a ľahko opravia poškodené a neúplné geometrie CAD modelu.

Jednoduché nástroje

Vďaka len štyrom nástrojom – ktoré vykonávajú 80% bežných modelovacích úloh – budete považovať Discovery za najjednoduchší CAD softvér.

Import a editácia CAD geometrie z rôznych softvérov

Otvárajte a upravujte rôzne CAD súbory pre dizajn, výrobu, 3D tlač, reverzné inžinierstvo a simuláciu. Odstránenie, zjednodušenie alebo úprava komplexných rysov Vám nebude robiť problém v Discovery s nástrojmi pre modifikáciu a odstraňovanie defektov.

Všestrannosť

Predstavte si Discovery ako viacúčelový 3D modelár. Kdekoľvek sú alebo môžu byť použité 3D dáta, Discovery ponúka zvýšenie efektívnosti pre všetkých zúčastnených.